تبلیغات
دانش آموزان فردا - چگونگی درک کامل دروس و ایجاد شور و شوق(1)
دانش آموزان فردا
تلاش برای ظهور
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 اسفند 1389 توسط شایان شاکریان | نظرات ()

مکان ثابت برای مطالعه

*اگر می توانید برای مطاله تان مکان ثابتی را تعیین کنید چرا که در این صورت انسان به آن محل عادت کرده و بطور ناخودآگاه  در آن مکان و زمان مشخص شده،به طور خودکار آمادگی و تمرکز فکر خوبی برای درس خواندن خواهد داشت.

 

محیط مناسب برای مطالعه

*محیط ساکت و بی سر و صدا نیز می تواند عامل مؤثری دز ازدیاد نیروی تمرکز فکر انسان باشد.اگرچه انسان باید با تمرین مداوم،خود را طوری تربیت کند که در هر زمان و مکان و هر محیط و موقعیتی(چه مناسب و چه غیر مناسب)،بتواند بر روی مطالب مورد مطالعه اش تمرکز فکر کاملی داشته باشد و آن مطالب را به خوبی درک نموده و به حافظه اش بسپارد و هیچ عامل باز دارنده ای باعث تشتت فکر وی نگردد.

   منتهی تا قبل از پیدا کردن این نوع توانایی،سعی کنید مکان مناسبی را که ساکت و بی سرو صدا بوده و از لحاظ دما هم مناسب باشد،انتخواب نمایید تا بتوانید تمرکز فکر کاملی داشته باشد و فکر و ذهن شما از مطالب مورد مطالعه تان منحرف نگردد.سعی کنید حتی الامکان محیط مطالعه تان از اکسیژن و نور کافی برخوردار باشد.

  کتابخانه،بهترین و مناسب ترین مکان برای مطالعه و درس خواندن است و معمولا تمام شرایط مناسب را دارا می باشد.

عوامل مؤثر تمرکز فکر در مطالعه

*عوامل مؤثر تمرکز فکر در مطالعه،در افراد مختلف است و هر کسی باید سعی کند عواملی که باعث تمرکز فکرش می شود را رعایت کند،از قبیل اینکه نشسته باشد یا خوابیده!دز حال سکون باشد یا در حال حرکت!بلند بخواند یا آرام!روی صندلی باشد یا روی زمین...!و از این قبیل موارد که ممکن است در میزان تمرکز انسان مؤثر باشد.

قبل از خسته شدن استراحت کردن

*سعی کنید قبل از اینکه در شما خستگی بوجود بیاید استراحت کنید و نگذارید که خستگی در وجودتان رخنه کند و شما را فرا بگیرد.توجه داشته باشید که با خستگی و بی حالی درس خواندن،معمولا مفید واقع نمی شود.هر وقت در خود احساس خستگی کردید مطاعه را قطع کرده و دقایقی استراحت کنید و سپس مطاله را ادامه دهید.این کار باعث بوجود آمدن نیروی جدیدی در یادگیری و فهم مطالب مورد مطالعه می شود.

رعایت نکاتی دراستراحت کردن

*درزمان استراحت جای خود را عوض کرده و چند نفس عمیق بکشید و اگر توانستید چند نرمش سبک انجام دهید.بدین وسیله می توان به راحتی خستگی را از خود دور کرده و نیروی جدیدی را بوجود آورد

کارهای متنوع در زمان استراحت

*در زمان استراحت می توانید قدم بزنید،ورزش کنید،نوشیدنی بنوشید،خریدی انجام دهید،در کارهای خانه کمک کنیدو... .

طرز استراحت از راه چشم

*در ما بین مطالعه چشمان خود را به یک نقطه ی بی نهایت و نا معلوم دوختن نیز باعث رفع خستگی می شود.

مدت زمان مناسب مطالعه ی مداوم

*مدت زمان مطالعه ی مداوم(قبل از استراحت کوتاه)برای اشخاص متفاوت است ولی معمولا20الی30 دقیقه مدت زمانی است که هر کسی می تواند بدون خستگی و حواس پرتی در مطالب مورد مطالعه اش تمرکز داشته باشد.

 یک استراحت کوتاه 5تا10دقیقه ای و چند تنفس عمیق،انسان را برای ادامه ی مطالعه قادر و توانا می سازد.در صورت رعایت این نکته،کیفیت و کمیت درس ها و کارهایتان بسیار افزایش پیدا می کند.
درباره وبلاگ
آینده سازان مملکت در دبیرستان 17شهریور
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

javahermarket

javahermarket

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

مجموعه ده مستند جذاب


مجموعه 10 مستند جذاب و تماشایی

مجموعه ای استثنایی از بهترین مستندهای دنیا

دوبله فارسی

هیجان را به خانه های خود ببرید!!!

این مجموعه استثنایی شامل مستندهای زیر می باشد :

1- مستند سفر به اعماق جهان ، با استيون هاوکينگ (سفر در زمان): نام او استيون هاوکینگ است. فیزیکدان و کیهان شناس و انسانی خیال پرداز . با اینکه نمی تواند حرکت کند و برای صحبت مجبور به استفاده از کامپیوتر است , برای استفاده از ذهن خود او آزادی کامل دارد. می تواند آزادانه به کاوش جهان بپردازد و به سال های بزرگی فکر کند مانند اینکه سفر در زمان امکان پذیر است یا راه میانبری به آینده پیدا کند.

2- مستند توقف زمان ، برک دنس: برنامه توقف زمان آزمایش ها و تر دستی هایی را نشان می دهد که توسط حرفه ای های آموزش دیده انجام می شوند.

3- مستند پيام اضطراري (سقوط هواپيماي 747 خطوط هوايي بريتانيا): بر فراز اقیانوس هند فاجعه ای رخ میدهد.در ارتفاع بیش از 10 کیلومتری زمین، هر 4 موتور هواپیمای 747 خطوط هوایی بریتانیا از کار می­افتند.پرواز شماره 9 خطوط هوایی بریتانیا بدون موتور و با توانی ناچیز به سمت اقیانوس سقوط میکند.خدمه میکوشند تا از برخورد هواپیما با دریا جلوگیری کنند. چه چیزی باعث از کار افتادن جت عظیم آنها و تهدید جان تمام سرنشینان شده است؟

4- مستند فوت و فن (چتر بازی): بسیاری از ما از دیدن سقوط آزاد متعجب می شویم و فکر می کنیم چطور ممکنه. حالا


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار