تبلیغات
دانش آموزان فردا - چگونگی درک کامل دروس و ایجاد شور و شوق(3)
دانش آموزان فردا
تلاش برای ظهور
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 اسفند 1389 توسط شایان شاکریان | نظرات ()

تعیین جایزه و تنبیه برای خود

*یکی دیگر از راه های بوجود آوردن اشتیاق نسبت به درس،این است که انسان نسبت به خودش یا توسط دوستش،جهت بهتر خواندن درس،بری خود جایزه و تنبیه معین کند و بدین ترتیب انگیزه ی کافی برای خواندن آن درس را بدست آورد.مثلا در صورت خواندن  و خوب حفظ کردن درس،برای خود یک تفریح مناسب در نظر بگیرد و در صورت نخواندن وحفظ نکردن آن درس،خود را از یک سری تفریحات مانند نگاه کردن فیلم و غیره محروم نماید.

علاقه مند شدن از راه تخیل و تصور

*برای ایجاد علاقه در درس و که باید انجام دهید می توانید از راه فکرو تخیل و تصور و تلقین وارد شوید.بدین صورت که در مواقع لازم این گونه تلقین و تصور کنید که به آن کار یا آن درس علاقه دارید و با شور و اشتیاق در حال مطالعه ی آن هستید.این کونه فکر و تخیل باعث می شود که علاقه به آن موضوع در ضمیر ناخودآگاه انسان نقش ببندد و بعد از مدتی انسان احساس می کند واقعا به موضوع علاقه دارد.

  تصور موفقیت و پیروزی،یک حالت شور و شوق و وجد در انسان بوجود می آوردکه این خودنیز یکی ازعوامل موفقیت وپیروزی انسان بشمار می رود.

نظم و آرامش روحی

*نظم در مطالعه و دیگر کارهای روزانه نقش مهمی در آرامش روحی انسان دارد و باعث موفقیت در امور درسی و غیر درسی می شود.

نتایج بی نظمی و عدم برنامه ریزی صحیح

*بی نظمی و عدم برنامه ریزی صحیح باعث به خواب و خیال فرو رفتن وتشتت در فکر و ضعف حافظه انسان می شود و بر عکس منظم بودن و از  روی برنامه صحیح درس خواندن و کار کردن،باعث افزایش نیروی تمرکز تفکر و قوه ی درک و حافظه می گردد و ضمیر ناخودآگاه انسان طبق برنامه تعیین شده مطالب خوانده شده را به راحتی در خود ضبط می نمایید

یک ساعت بهتر از دهها ساعت

*به این نکته ی بسیار مهم توجه داشته باشید که یک ساعت مطالعه با برنامه و از روی نظم و ترتیب،از دهها ساعت مطالعه بی برنامه و نامنظم بهتر و مفید تر است.

تعیین ساعات آغاز و پایان خواندن دروس

*سعی کنید آغاز و پایان مطالعه و درس خواندن را شروع و در ساعات معین به پایان برسانید و خود را بدان عادت دهید.

عادت داشتن و عادت نداشتن به مطالعه

*انسان هایی که به مطالعه عادت کرده اند ساعت های متمادی بدون هیچ گونه خستگی و کسلی به مطالعه شان ادامه می دهند ولی کسانی که به مطالعه عادت نداشته باشند بعد از گذشت زمان کمی از شروع مطالعه,خسته و کسل شده و شروع به خمیازه کشیدن می کنند.

کسب عادت به مطالعه

*برای کسب کردن عادت به مطاله باید با یک برنامه ریزی دقیق و کامل، ساعتهای معینی را برای درس خواندن در نظر بگیرد و خود را ملزم کنید که سر همان ساعت و دقیقه ای که معین کرده اید شروع به مطاله نمایید.

شروع درس بطور سریع و بدون فوت وقت

*زمانی که می خواهید مشغول درس و مطاله شوید سریع و بدون فوت وقت،درس خواندن را شروع کنید و مواضب باشید که به کار و فکر دیگری مشغول نشوید،چرا که بدون اتلاف وقت مشغول مطالعه شدن باعث تمرکز فکرانسان تا آخر مطالعه می گردد.  
درباره وبلاگ
آینده سازان مملکت در دبیرستان 17شهریور
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

javahermarket

javahermarket

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

مجموعه ده مستند جذاب


مجموعه 10 مستند جذاب و تماشایی

مجموعه ای استثنایی از بهترین مستندهای دنیا

دوبله فارسی

هیجان را به خانه های خود ببرید!!!

این مجموعه استثنایی شامل مستندهای زیر می باشد :

1- مستند سفر به اعماق جهان ، با استيون هاوکينگ (سفر در زمان): نام او استيون هاوکینگ است. فیزیکدان و کیهان شناس و انسانی خیال پرداز . با اینکه نمی تواند حرکت کند و برای صحبت مجبور به استفاده از کامپیوتر است , برای استفاده از ذهن خود او آزادی کامل دارد. می تواند آزادانه به کاوش جهان بپردازد و به سال های بزرگی فکر کند مانند اینکه سفر در زمان امکان پذیر است یا راه میانبری به آینده پیدا کند.

2- مستند توقف زمان ، برک دنس: برنامه توقف زمان آزمایش ها و تر دستی هایی را نشان می دهد که توسط حرفه ای های آموزش دیده انجام می شوند.

3- مستند پيام اضطراري (سقوط هواپيماي 747 خطوط هوايي بريتانيا): بر فراز اقیانوس هند فاجعه ای رخ میدهد.در ارتفاع بیش از 10 کیلومتری زمین، هر 4 موتور هواپیمای 747 خطوط هوایی بریتانیا از کار می­افتند.پرواز شماره 9 خطوط هوایی بریتانیا بدون موتور و با توانی ناچیز به سمت اقیانوس سقوط میکند.خدمه میکوشند تا از برخورد هواپیما با دریا جلوگیری کنند. چه چیزی باعث از کار افتادن جت عظیم آنها و تهدید جان تمام سرنشینان شده است؟

4- مستند فوت و فن (چتر بازی): بسیاری از ما از دیدن سقوط آزاد متعجب می شویم و فکر می کنیم چطور ممکنه. حالا


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار