تبلیغات
دانش آموزان فردا - چگونگی درک کامل دروس و ایجاد شور و شوق(4)
دانش آموزان فردا
تلاش برای ظهور
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 اسفند 1389 توسط شایان شاکریان | نظرات ()

اهمیت فهم و درک کامل دروس

*درک و فهم کامل دروس،نقش بسیار اساسی و مهمی در موفقیت درسی انسان دارد.کسی که درس را نفهمد،فرقی با کسی کهآن درس را اصلا نخوانده است ندارد.اگر حافظه ی انسان مطلبی را به طورگنگ و نامفهوم گرفت،به همان شکل هم تحویل می دهد.

فهم و درک کامل دروس در سر کلاس

*درک و فهم درس از سر کلاس و با درس دادن معلم آغاز می شود.باید در موقع درس دادن معلمتان،دقت لازم را داشته باشید و خوب گوش بدهید و خوب ببینید و خوب درک کنید و سعی کنید که مطالب درسی را همان جابه حافظه ی خود بسپارید.

از سؤال کردن نترسید و خجالت نکشید

*احیانا اگر مطلبی را نفهمیدید،حتما سوال بکتید و اگر باز نفهمیدید دوباره بپرسید و از این کار خجالت نکشید که خجالت و حیاء در این مورد کاملا غیر منطقی و مضر می باشد.دانش آموزان خوب و زرنگ هیچ وقت از سوال کردن نمی ترسند و خجالت نمی کشند و مغرورانه عمل نمی کنند.

از بین بردن نقاط مبهم

*ناقص یاد گرفتن مطالب درسی،باعث بروز مشکلاتی می شود وخود از عوامل ضعف حافظه بشمار می رود.پس حتما در جاهایی کهمتوجه درس نمی شوید،با مطرح کردن سوال و خوب گوش دادن به جواب معلم،نقاط مبهم را کاملا از بین ببریدو تمام مطالب درس را خوب و کامل درک نمایید.

پیش خوانی مطالب درس

*سعی کنید قبل از ورود به کلاس و شروع تدریس معلم،به پیش خوانی مطالبی که معلم درس خواهد داد مشغول شوید،چون این کار باعث بهتر درک کردن و بهتر حفظ کردن مطالب مورد نظر میگردد.

خوب توجه کردن به تدریس معلم

*سر کلاس فقط متوجه درس دادن معلمتان باشید و در حین تدریس،نکته برداری هم نکنید،چون حتی نکته برداری در میان درس دادن معلم نیز ممکن است باعث درک نکردن بعضی از نکات درسی شود.

کاهش زحمت برای درک و حفظ درس

وقتی معلم در حال درس دادن است،نباید هیچ چیزی جز مطالب مورد تدریس معلم،توجه ما را جلب کند.همین توجه و تمرکز در گوش دادن و فهم درس،باعث کاهش زحمت انسان برای درک و حفظ آن درس شود.

اول درک کردن سپس حفظ نمودن

*سعی کنید اول معانی عبارات را بفهمید نه اینکه مطالب را فقط طوطی وار حفظ کنید.باید با فهم و درک کامل حفظ نمایید و در موقع به یاد آوردن نیز توجه داشته باشید که به یاد آوردن عین آن مطالب مهم نیست،بلکه مهم این است به شکلی آن مطالب را بیان کنید که معنا و مفهوم درست و کاملی بدهد.

اهمیت دادن به کیفیت نه کمیت

*کم خواندن و خوب یاد گرفتن بسیار بهتر از زیاد خواندن و نفهمیدن یا کم فهمیدن است.حفظ طوطی وار فایده ای نخواهد داشت.سعی کنید به کیفیت  مطالعه تان اهمیت بدهید نه فقط به کمیت و مقدار مطالعه.

اهمیت شور و اشتیاق در درس

*شورواشتیاق به درس خواندن،یکی ازعوامل مهم موفقیت در تحصیل می باشد

علاقه و اشتیاق به درس،انگیزه لازم را برای درس خواندن ایجاد می نماید.

کسی که علاقه و اشتیاق به درسی را در خود به وجود بیاورد،از خواندن آندرس لذت می برد و آن را بسیار خوب فهمیده و حفظ می نماید.
درباره وبلاگ
آینده سازان مملکت در دبیرستان 17شهریور
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

javahermarket

javahermarket

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

مجموعه ده مستند جذاب


مجموعه 10 مستند جذاب و تماشایی

مجموعه ای استثنایی از بهترین مستندهای دنیا

دوبله فارسی

هیجان را به خانه های خود ببرید!!!

این مجموعه استثنایی شامل مستندهای زیر می باشد :

1- مستند سفر به اعماق جهان ، با استيون هاوکينگ (سفر در زمان): نام او استيون هاوکینگ است. فیزیکدان و کیهان شناس و انسانی خیال پرداز . با اینکه نمی تواند حرکت کند و برای صحبت مجبور به استفاده از کامپیوتر است , برای استفاده از ذهن خود او آزادی کامل دارد. می تواند آزادانه به کاوش جهان بپردازد و به سال های بزرگی فکر کند مانند اینکه سفر در زمان امکان پذیر است یا راه میانبری به آینده پیدا کند.

2- مستند توقف زمان ، برک دنس: برنامه توقف زمان آزمایش ها و تر دستی هایی را نشان می دهد که توسط حرفه ای های آموزش دیده انجام می شوند.

3- مستند پيام اضطراري (سقوط هواپيماي 747 خطوط هوايي بريتانيا): بر فراز اقیانوس هند فاجعه ای رخ میدهد.در ارتفاع بیش از 10 کیلومتری زمین، هر 4 موتور هواپیمای 747 خطوط هوایی بریتانیا از کار می­افتند.پرواز شماره 9 خطوط هوایی بریتانیا بدون موتور و با توانی ناچیز به سمت اقیانوس سقوط میکند.خدمه میکوشند تا از برخورد هواپیما با دریا جلوگیری کنند. چه چیزی باعث از کار افتادن جت عظیم آنها و تهدید جان تمام سرنشینان شده است؟

4- مستند فوت و فن (چتر بازی): بسیاری از ما از دیدن سقوط آزاد متعجب می شویم و فکر می کنیم چطور ممکنه. حالا


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار